Egészségügyi Alapmodul - a képzés
Mint az a korábbi cikkekből kiderült, az Egészségügyi Alapmodul során a szervezet felépítésének és működésének legfontosabb mozzanatai, rendellenességei, valamint az alapvető egészségügyi ismeretek sajátíthatók el. Ennek első lépése az általános anatómia és kórtani ismeretek elsajátítása. De vajon hogyan is történik ez az általam választott képzésben?
A tanulásban elsősorban a képző intézet által biztosított tankönyvre hagyatkozunk, mely Dr. Donáth Tibor Anatómia-Élettan címet viselő munkájának 10. kiadása. A könyv ars poeticája a következő: a bonyolult biológiai struktúrák, életfolyamatok világos, didaktikailag egyszerűsített, de szakszerű tárgyalása, egyidejűleg az olvasó, a tanuló számára a téma iránti érdeklődés, elkötelezettség, motiváltság mindenkori fenntartása.
Amit én látok a tankönyvről: a maga nemében megpróbálja egyszerűen megfogalmazva bemutatni az emberi testet úgy, hogy a témában járatlanoknak se menjen el a kedve a további tanulástól. Hiszen a téma önmagában is hatalmas és bármennyit is tudunk az emberi testről, azért a mai napig tartogat meglepetéseket a számunkra.
A kötet szépen és gazdagon illusztrált, az egyes fejezetek végén az aktuális téma rövid, lényegre törő összefoglalásával és a tanulást elősegítő ismétlő kérdéssekkel.
A képzésben segítségünkre van még egyébként a témához kapcsolódó animációk, valamint tesztek is. Persze az sem árt, ha az ember előkeresi a korábbi évek ENKK vizsgáinak megoldólapjait, csak hogy ne a vizsgán szembesüljünk először azzal, hogy is néz ki maga a feladatlap.
Batyu